Canon EOS 5D Mark II - pierwsze wrażenia

Kategorie: AktualnościCanonCiekawostkiSprzęt

Canon EOS 5D Mark II - testy i opinie uzytkowników

canon eos 5d markt ii Już prawie 3 miesięce minęło od premiery nowego aparatu Canon'a w tym czasie aparat 'rozpropagował' się na całym świecie. (cena: od 7204,00 zł do 13135,00 zł)

Pojawia się coraz więcej opini i testów tego modelu, zdecydowana większość głosów jest pozytywna, jednak cena trochę obniża ogólne dobre wrażenie. Dodatkowym kosztem jest przymusowy zakup Photoshop'a 11 CS4 gdyż jedynie poprzez Camera Raw 5 można odczytywać ~25mb'towe RAW'y z nowego EOS 5D.

Dostępnych jest coraz więcej zdjęć oraz filmów zrobionych przez nowego 5D, poniżej najciekawsze linki.

Pierwszy test po polsku w idg.pl - nowy 5D uplasował się na 3 miejscu w testowanej grupie liczącej 21 lustrzanek plasując się tuż za profesjonalnymi Canonem EOS 1Ds Mark III oraz Nikonem D3.

Canon 5D Mark II Review - Phil Holland - obszerny opis, przykładowe fotografie na różnych wartościach ISO, wideo, rewelacyjny test porównawczy z 1Ds Mark III w detalach 100%.

Próbka możliwości Canon'a 5D Mark II w ciemności - jakość zdjęci na maksymalnym ISO 25600 robi wrażenie.

Testowe zdjęcia na fotopolis pokazujące jak Canon 5D radzi sobie z detalami. Test porównawczy z Nikonem D700, Nikonem D3 oraz Sony A900.

Test na PopPhoto - obszerny test Canon EOS 5D Mark II.

Pojawiły się też pierwsze problemy z tym modelem: na prawo od bardzo jasnych obszarów kadru pojawiają się czarne plamki wielkości kilku pikseli. Zobacz przykład czarnych plam. Narazie canon nie zajął w tej sprawie oficjalnego stanowiska.

Canon EOS 5D Mark II video:

Tokyo Reality

Tokyo unreality

One night in Beijing

Prism

Fuzzy randumbness montage

» Więcej filmów nakręconych Canon EOS 5D Mark II.

Zobacz także:


Komentarze

Aktualnie nie ma żadnych komentarzy.


Skomentuj

Pole komentarz jest wymagane.