Shutter Count dla Canona

Kategorie: CanonCiekawostkiProgramy

Program Shutter Count zliczy liczbę zdjęć zrobionych aparatem!

Shutterstock photo camera Kupujesz aparat z drugiej ręki? Musisz wiedzieć, że życie migawki aparatu nie jest nieskończone. W zależności od modelu migawka może zrobić od kilkudziesięciu tysięcy do kilkuset tysięcy zdjęć (wg. producentów).

Trwałość migawki popularnego ostatnio modelu Canon 40D producent ocenia na około 100.000 zdjęć. Jest to spora liczba, jednak kupując aparat na rynku wtórnym nigdy nie możesz wiedzieć, czy wcześniejszy właściciel nie był czasami profesjonalnym microstock'owcem i nie napstrykał nim wielu zdjęć. Zatem z pewnością chciałbyś dowiedzieć się, ile zdjęć zostało zrobionych tym aparatem?

Wbudowany licznik zdjęć można skasować, jednak informacja o całościowej liczbie zrobionych zdjęć pozostaje w procesorze aparatu. Tutaj z pomocą przychodzi nam program Shutter Count.

Ten prościutki programik potrafi wyciągnąć z procesora aparatu informację o liczbie zrobionych nim zdjęć. Aktualna wersja działa poprawnie z procesorami (DIGIC III i IV) nowych modeli lustrzanek: 40D, 50D, 450D, 1000D oraz 5D Mark II.

Instalacja

Program jest całkowicie darmowy, działa zarówno pod Windowsem jak i pod Mac'iem.

  • Należy ściągnąć plik instalacyjny
  • Rozpakować do katalogu, w którym zainstalowany jest Canon EOS Utility (zwykle c:Program FilesCanonEOS Utility)
  • Odpalić plik .exe
  • Podłączyć aparat i podążać za instrukcjami programu.

» Przejdz na stronę producenta programu.

Zobacz także:


Komentarze

Aktualnie nie ma żadnych komentarzy.


Skomentuj

Pole komentarz jest wymagane.