Jak z sukcesem pokierować karierą?

Kategorie: ArtykułyBanki zdjęćPoradySławy stocków

Jak osiągnąć sukces wg. Kirsty Pargeter.

Fotolia Flower Kirsty Pargeter obecnie pracuje na pełny etat jako ilustrator freelancer. Zrezygnowała z pracy na etat żeby podążyć za swoimi marzeniami i kontynować twórczą karierę. Kirsty była jednym z pierwszych ilustratorów, którzy rozpoczęli na poważnie swoją przygodę z microstockami, co pozwoliło jej łatwo promować i sprzedawać jej pracę globalnej publiczności.

To był mądry wybór - jej freelancerska kariera to niesamowita opowieść o sukcesie. Niekwestionowany talent połączony z mnóstwem ciężkiej pracy wyniósł ją na szczyt w rekordowym czasie. Wszystko to bez roznoszenia swojego portfolio pukając do drzwi i ciągłych telefonów do potencjalnych klientów - dwóch czynności, które często zabierają czas, kiedy zaczyna się życie freelancera.

Poniżej 10 najważniejszych rad jakie daje Kirsty początkującym kontrybutorom stock'owym:

  1. Poszukiwania! Najważniejszą rzeczą w tym biznesie jest dużo wiedzieć. Moda, style wizerunku zmieniają się bardzo regularnie - bardzo ważne jest regularnie sprawdzać co jest 'trendy'. Najlepszym miejscem do znalezienia takich informacji jest internet, poza tym reklamy w telewizji i czasopismach.
  2. Być gruboskórnym. Nie przetrwasz w biznesie, jeśli trudo znosisz krytykę. Jeśli Twoje obrazy zostają odrzucone, najlepiej jest dowiedzieć się dlaczego i poprawić się!
  3. Poznać swój sprzęt na zewnątrz i wewnątrz. Jeśli dobrze znasz swoje narzędzia pracy, będzie ona miała dobre rezultaty.
  4. Być indywidualistą! Zawsze dobrze jest wyrobić sobie swój własny unikalny styl.
  5. Tworzyć sezonowe zdjęcia zawczasu. Zawsze pracować jakieś 3-4 miesiące wcześniej, więc zaczynać robić gwiazdkowe zdjęcia we wrześniu!
  6. Poświęcić się. Odniesienie sukcesu w microstockowej branży potrzebuje dużo ciężkiej pracy, czasu i starań. Musisz regularnie uploa'ować zdjęcia, żeby zachować je 'na widoku'.
  7. Trzymać wycinki zdjęć, które Ci się podobają, bo to pomaga w procesie tworzenia. Regularnie wydzieraj zdjęcia z magazynów, które podobają Ci się ze względu na styl, kolory. Jeśli będziesz w twórczym dołku, po prostu wyciagnij wycinki, przeglądnij je i spróbuj jeszcze raz.
  8. Być cierpliwym. Nie spiesz się ze skończeniem swojęgo obrazu, nie poganiaj się robiąc zdjęcia. Organizacja i przygotowania są bardzo ważną częścią fotografii. Nie rób także po prostu paru zdjęć - jeśli poświęciłeś czas na przygotowania, zawsze najlepiej jest zrobić więcej zdjęć używając różnego naświetlenia, różnej głebii obszaru itd. To zwiększy Twoje szanse na zrobienie idealnego zdjęcia.
  9. Jakość nie ilość. Chociaż ważne jest mieć rozbudowane portfolio, lepiej mieć mniejsze portfolio pełne dobrej jakości zdjęć niż ogromne portfolio przeciętnych zdjęć. Poświęć czas każdemu pojedynczemu zdjęciu i upewnij się, że jest najlepsze, jakie możesz zrobić.
  10. Ciesz się swoją pracą. Nie jest dobrze zaczynać pracy w tym biznesie, jeśli nie cieszy Cię to - jeśli nie pasjonuje Cię praca, będzie to widać w Twoich zdjęciach!

Jak łatwo zauważyć powyższe rady są uniwersalne i przydadzą się nie tylko tym, którzy sprzedają na microstockach. Powinni o nich pamiętać fotografowie, designerzy, ilustratorzy i wszyscy ludzie pracujący w 'twórczej branży' czy to na etacie, czy jako freelancer.

» Zobacz portfolio Kirsty Pargeter

Zobacz także:


Komentarze

Aktualnie nie ma żadnych komentarzy.


Skomentuj

Pole komentarz jest wymagane.