Canon wprowadzi sterowanie głosem EOS'ów

Kategorie: CanonCiekawostkiSprzęt

ShutterVoice - steruj Canonem za pomocą głosu

shutterstock photo camera Już wkrótce użytkownicy aplikacji EOS Utility zyskają zupełnie nowe możliwości. Aplikacja autorstwa niezależnego programisty umożliwi dostęp do większości kluczowych opcji tego narzędzia za pomocą komend głosowych.

Canon EOS Utility to bardzo efektywne narzędzie do zdalnego sterowania funkcjami lustrzanek tego producenta. Jego użyteczność wzrosła szczególnie od momentu wprowadzenia w tych aparatach trybu Live View, dzięki któremu "fotografowanie komputerem" w pewnych konkretnych zastosowaniach (np. tworzenie dokumentacji w laboratorium badawczym czy fotografowanie w studiu realizującym fotografie produktowe) stało się znacznie bardziej efektywne.

Programista Scott Forman postanowił jeszcze bardziej rozbudować funkcjonalność tego narzędzia przez wzbogacenie go o możliwość sterowania programem za pomocą komend głosowych. Jego program o nazwie ShutterVoice, znajdujący się obecnie w końcowej fazie zamkniętych betatestów jest efektem tych starań i - jak twierdzi jego twórca - spełnia swoje zadanie wyśmienicie.

ShutterVoice umożliwia sterowanie głosem większością funkcji programu EOS Utility i jest kompatybilny z wersjami od 2.4 do 2.5.1 tej aplikacji. Działa pod kontrolą systemu Windows XP oraz (z pewnymi problemami) pod Vistą. Autor nie planuje powstania osobnej wersji dla systemów Mac OS X.

Aplikacja w wersji ostatecznej ma kosztować około 30 dolarów, natomiast osoby, które wypełnią formularz zgłoszeniowy na stronie projektu już w grudniu otrzymają dostęp do 30-dniowej wersji próbnej programu. Dla zainteresowanych autor na tej samej stronie zamieścił również krótką demonstrację możliwości programu w postaci klipu filmowego.

» Zgłoś się po trialową wersję Shutter Voice

źródło: interia.pl

Zobacz także:


Komentarze

Aktualnie nie ma żadnych komentarzy.


Skomentuj

Pole komentarz jest wymagane.