Dollar Bin czyli tanie zdjęcia za dolara

Kategorie: Banki zdjęćiStockPhotoKupno zdjęć

Potrzebujesz tanie zdjęcia dobrej jakości?

iStockPhoto jako jedyny z banków zdjęć ma ciekawy wynalazek jakim jest Dollar Bin. Jest to miejsce, do którego przenoszone są stare i zapomniane przez zdjęcia, które przez dłuższy czas nie zanotowały żadnego ściągnięcia w serwisie. Wszystkie zdjęcia w Dollar Bin, bez względu na rozmiar, dostępne są do ściągnięcia w cenie 1 kredytu, czyli za $1. Jest to bardzo atrakcyjna cena zważywszy na to, że w cenie tej możemy ściągnąc zdjęcie nawet w najwyższej rozdzielczości, które normalnie kosztuje $15.

Które zdjęcia i dlaczego zostają przeniesione do Dollar Bin?

Fotograf nie ma wpływu na to, które zdjęcia zostaną przeniesione do Dollar Bin - jest to proces półautomatyczny. Część zdjęć przenoszona jest na bieżąco przez administratorów serwisu a cześć poprzez automatyczny proces czyszczenia głównej bazy danych zdjęć. Do Dollar Bin może trafić zdjęcie, które np. nie zostanie ściągnięte ani razu przez ostatnie 12 miesięcy. O tym, że zdjęcie zostało przeniesione, autor zostaje poinformowany mailowo wraz z linkami do zdjęć. Jeżeli autor zdjęcia nie chce, aby było ono dostępne po niższych stawkach, to może je od razu deaktywować i w takim razie zostanie ono automatycznie skasowane z serwisu. Warto pamiętać, że jak fotografia trafi do Dolar Bin, to nie ma drogi powrotnej do głównego indeksu serwisu. Życie fotografii w Dollar Bin nie jest nieskończone, domyślnie jest to okres jednego miesiąca i jeżeli w tym czasie nie będzie miało ani jednego pobrania, to zostanie automatycznie deaktywowane i nie będzie więcej dostępne, jeżeli zostanie pobrane, to okres miesiąca w Dollar Bin zostaje odnowiony i zdjęcie pozostaje online.

Dollar Bin - za czy przeciw?

To oczywiste, że za istnieniem takich miejsc jak Dollar Bin będą nabywcy zdjęć, gdyż w ten sposób mają dostęp do wysokiej klasy zdjęć po niższych cenach. Natomiast głosy wśród sprzedających fotografów mogą być podzielone, gdyż z jednej strony jest to działanie na ich szkodę, bo ich zdjęcia sprzedawane są po niższych cenach, ale z drugiej strony przecież lepiej sprzedawać zdjęcia taniej niż w ogóle ich nie sprzedawać. Często bywa tak, że dobre zdjęcie przeniesione do Dollar Bin dostaje niezłego kopa w postaci wielu DL chociażby z tego powodu, że ma dużo mniejszą konkurencję niż w głównym indeksie wyszukiwarki iStockPhoto. Tak więc wydaje mi się, że dla fotografa Dollar Bin jest to element pozytywny, dzięki któremu może polepszyć swoje przychody ze sprzedaży zdjęć. Dla samego serwisu microstockowego jest to także pozytywny aspekt, gdyż jest to w pewnym sensie dodatkowy motywator do wyciągnięcia od klientów pieniędzy za zdjęcia.

Podsumowywując, Dollar Bin to swego rodzaju promocyjna wyprzedaż zdjęć, na której zyskują sprzedawcy, kupujący jak i sam microstock. Aż dziw bierze, że taką możliwość daje jedynie iStockPhoto.

» Zobacz tanie zdjęcia z Dollar Bin.

Zobacz także:


Komentarze

Arek

"Wszystkie zdjęcia w Dollar Bin, bez względu na rozmiar, dostępne są do ściągnięcia w cenie 1 kredytu, czyli za $1. "
Błąd...ceny są w wysokościak 1,2,3 i 4 kredyty w zalezności od rozmiaru.


22 Listopada 2010 21:25:15


Skomentuj

Pole komentarz jest wymagane.