Oficjalna nota Nikon'a o modelu D3X

Kategorie: AktualnościCiekawostkiNikonSprzęt

Nikon D3X będzie dostępny w sprzedaży od 20 grudnia 2008 roku za $8.000

nikon Wczoraj były plotki, dzisiaj jest już oficjalna informacja. Firma Nikon wprowadza do sprzedaży nową lustrzankę cyfrową - D3X. Aparat bazuje na modelu D3, oferując jednocześnie nową matrycę o zwiększonej rozdzielczości - 24,5 megapikselowy sensor CMOS.

Nowy topowy model Nikona konstrukcyjnie nawiązuje do swojego starszego odpowiednika - D3 i przeznaczony ma być głównie dla profesjonalnych fotografów pracujących w studiu. Najważniejszą cechą wyróżniającą D3X jest jednak specjalnie opracowana matryca CMOS formatu FX.

Charakteryzuje się ona 12-kanałowym odczytem danych i jest wyposażona w funkcję redukcji szumów wbudowaną w algorytmy pracy procesora. Aparat zapisuje zdjęcia w 14-bitowych plikach typu NEF (Raw) o objętości 50 MB. Zakres czułości D3X wynosi 100-1600 ISO z możliwością obniżenia do 50 ISO lub zwiększenia do odpowiednika 6400 ISO.

Lustrzanka pozwala uzyskać do 5 klatek na sekundę w trybie zdjęć seryjnych w pełnej rozdzielczości lub 7 klatek na sekundę w trybie kadrowania w formacie DX przy rozdzielczości 10 mln pikseli. Czas uruchamiania aparatu wynosi jedynie 12 milisekund, a opóźnienie migawki od momentu dociśnięcia spustu: 40 milisekund. Samą migawkę wykonano z kompozytu włókien kewlarowych i węglowych, jej wytrzymałość określana jest na 300 000 cykli.

D3X pochwalić może się ponadto 51-punktowym autofokusem i funkcją podglądu na żywo. Kadrowanie i podgląd zdjęć ułatwić mają: wizjer o 100 proc. kryciu kadru i 3-calowy ekran VGA TFT o rozdzielczości 920 000 punktów.

Całość zamknięto w magnezowym korpusie z uszczelnieniami chroniącymi przed wilgocią i kurzem. Aparat posiada wyjście HDMI i dwa gniazda kart pamięci CF.

nikon D3X nikon D3X nikon D3X nikon D3X nikon D3X nikon D3X nikon D3X nikon D3X

Dodatkowe informacje: (eng)
» Wyczerpujący opis funkcji i możliwości D3X na dpreview.com
» Specyfikacja techniczna na oficjalnej stronie nikonusa.com

źródło: interia.pl

Zobacz także:


Komentarze

Aktualnie nie ma żadnych komentarzy.


Skomentuj

Pole komentarz jest wymagane.