iStockPhoto wprowadził subskrypcje!

Kategorie: AktualnościBanki zdjęćiStockPhotoKupno zdjęć

Więcej zdjęć za niższe ceny.

iStockPhoto Z dniem 26 maja ruszyła długo zapowiadana sprzedaż subskrypcyjna w iStockPhoto. Wiadomość ta z pewnością ucieszy firmy designerskie, które wykorzystują na co dzień duże ilości materiałów fotograficzno-multimedialnych.

Subskrypcja działa na zasadzie abonamentu dziennego w określonym okresie czasu np. za $599 przez 6 miesięcy mamy codziennie po 10 kredytów do wykorzystania na wszystkie media dostępne w serwisie: fotografie, ilustracje, grafiki, animacje flash'owe, krótkie filmy video a niedługo także pliki audio. Ceny zdjęć w abonamencie są tańsze niż przy zakupie bezpośrednim i maleją wraz z długością abonamentu, w przypadku przekroczenia dziennego limitu istnieje możliwość dokupienia brakujących kredytów.

Abonament można dostosować do własnych potrzeb. Na każdy dzień trwania abonamentu możemy przeznaczyć 10, 30, 60, 120, 240 lub 480 kredytów oraz określić przedział czasowy jego trwania (3, 6, 12 miesięcy). W zależności od wybranych wartości zostanie zaprezentowana cena.

Jak abonament wpłynie na zarobki kontrybutorów?

Ciężko wróżyć. Z jednej strony prowizje za pojedyncze zdjęcia lekko spadną, gdyż w abonamencie kupujący będą płacić mniejsze stawki. Jednak z drugiej strony niższe ceny powinny przyciągnąć większą liczbę kupujących, poza tym przepłacony abonament ma to do siebie, że często ściąga się 'na zapas' - bo i tak jest zapłacone.

Tak więc z punktu widzenia fotografa nie martwiłbym się tym zbytnio. Osobiście wydaje mi się, że wprowadzenie subskrypcji to dobry ruch iStockPhoto w kierunku umocnienia swojej dominacji na rynku microstockowym.

» Zobacz szczegóły opłat subskrypcyjnych w iStockPhoto.

Zobacz także:


Komentarze

Aktualnie nie ma żadnych komentarzy.


Skomentuj

Pole komentarz jest wymagane.