Odrzuty w Shutterstock - Limited Value

Kategorie: ArtykułyBanki zdjęćPoradyShutterStock

Dlaczego zdjęcia odrzucane są z powodu ograniczonej wartości handlowej? (Limited Commercial Value)

ShutterStock Jednym z najczęstrzych powodów odrzutów zdjęć w ShutterStock jest Limited Commercial Value. We do not need this image at this time.

Jak można sobie wyobrazić, sprawdzający wydają opinie na temat setek, jeśli nie tysięcy, zdjęć na dobę. Recenzenci zostali bardzo dobrze przeszkoleni do tej czynności i sprawdzają zdjęcia dokładnie i profesjonalnie. Są fotografami i artystami. Proces przeglądu obrazów jest sprawiedliwy ale oczywiście subiektywny, zatem powodu odrzutu nigdy nie należy brać do siebie.

Limited Commercial Value nie jest do końca synonimem braku wartości handlowej. Powód ten mówi, że zdjęcie w porównaniu do reszty zdjęć w serwisie ShutterStock posiada ograniczoną wartość handlową. Na przykład zdjęcie ptaka w locie może być technicznie bardzo dobre, może nawet istnieć rynek zbytu dla takiego zdjęcia. Jednak jeżeli wrzucisz kilka podobnych, najsłabsze z nich mogą zostać odrzucone właśnie z tego powodu.

Nie jest to jedyny powód, dla którego może pojawić się taka przyczyna odrzucenia. Zdjęcie może być technicznie wykonane bez skazy, ale jeżeli jego motyw jest bardzo dobrze pokryty w banku zdjęć, to także może zostać odrzucone. Każdy kontrybutor powinien unikać motywów stereotypowych i znaleźć swoją stock'ową niszę.

Warto na bieżąco sprawdzać powody odrzutów zdjęć i przy każdym zastanowić się, co mogło być powodem złej oceny przez sprawdzającego. Po krótkiej analizie powinno być jasne, co jest nie tak i co należy zmienić. W przypadku odrzutów z powodu Limited Commercial Value szczególnią uwagę należy zwrócić na przedmiot i motyw zdjęcia.

Należy pamiętać, że fotografia stock’owa jest biznesem a nie sztuką. Musi być sprzedawalna tak samo jak twórcza. Jeśli otrzymasz Limited Commercial Value jako powód odrzuconych zdjęć, zastanów się, co chciałeś sprzedać i dlaczego sprawdzający uważają, że nie będzie chętnych, aby to kupić. Wyciągaj wnioski i nie poddawaj się!

Zobacz także:


Komentarze

Aktualnie nie ma żadnych komentarzy.


Skomentuj

Pole komentarz jest wymagane.