Masowe odrzuty w ShutterStock

Kategorie: Banki zdjęćCiekawostkiInformacjeShutterStock

Szaleństwo reviewer'a czy błąd oprogramowania?

Faktem jest, że ShutterStock zawsze słynął z tego, że generował dużo odrzutów zdjęć. Jego review'erzy przyjmujący zdjęcia zawsze byli uważani za najbardziej rygorystycznych i wyczulonych na najmniejsze niedociągnięcia fotografii. Jednak czasami przyjęcie zdjęcia nie zależało tylko od jego jakości ale w dużej mierze od 'dobrego humoru reviewer'a'. Nie raz zdarzyło mi się, że zdjęcia jednego dnia odrzucone zostawały poprawnie zaakceptowane kilka dni później. Taka sytuacja niestety powoli staje się normą w SS i, mimo wielu próśb kontrybutorów, system oceniania zdjęć wciąż nie ulega poprawie.

Jednak to nic w porównaniu z tym, co się działo w zeszłym tygodniu, gdy liczba odrzutów przekroczyła wszelkie normy. Bardzo wielu kontrybutorów skarżyło się na forach, że liczba odrzucanych zdjęć znacznie się powiększyła, często bywało, że odrzucane były całe batch'e. Sytuacja ta była bardzo frustrująca, tym bardziej że zdjęcia były głównie odrzucane z dosyć dziwnych powodów 'limited commercial value' lub 'images are too similar', gdy w rzeczywistości były na wysokim microstockowym poziomie i nie były wcale podobne do siebie.

Po jakimś czasie pojawiły się na forum przypuszczenia, że taki stan może być spowodowany jakimś błędem w oprogramowaniu ShutterStock'a, który mógł powodować błędną pracę sprawdzających zdjęć. Niedługo później pojawiła się oficjalna informacja administratorów ShutterStock'a dementująca plotki o nieprawidłowym funkcjonowianiu używanego oprogramowania. Admini poinformowali, że powodem tej całej masy odrzutów była niepoprawna praca jednego ze sprawdzających.

'Unfortunately, some recent rejections were not reviewed properly. However, I am not stating that all rejections were, but some are very apparent and, again, these will be addressed individually with each submitter, as possible.'
'Now, in regards to recent rejections & to allay any concerns with reviews: All reviewers are being reviewed for both quality approvals and rejections on a daily basis. When a situation like this occurs, I will do my best to address everyone’s concerns right away and will move to correct the situation immediately. I have done so today.'

Osobiście nie upload'owałem zdjęć do SS w zeszłym tygodniu, tak że nie odczułem tego zdarzenia na własnej skórze, niemniej jednak sytuacja ta nie wróży dobrze na przyszłość, gdyż jak widać sprawdzający ShutterStock'a są coraz mniej obliczalni i obiektywni.

Kontrybutorom, którzy ucierpieli, radzę jeszcze raz dodać odrzucone zdjęcia, zostaną one rozpatrzone ponownie.

Zobacz także:


Komentarze

Aktualnie nie ma żadnych komentarzy.


Skomentuj

Pole komentarz jest wymagane.