Koniec 'logo' w ShutterStock

Kategorie: AktualnościBanki zdjęćShutterStock

ShutterStock zabrania uzywać słowa kluczowego logo!

ShutterStock Na swoim forum ShutterStock poinformował kontrybutorów, że nie będzie można więcej wykorzystywać słowa 'logo' przy opisywaniu swoich prac.

Zakaz ten dotyczy zarówno tytułu jak i słów kluczowych. Dodatkowo słowo 'logo' nie może nawet pojawić się w samej pracy.

Jest to bardzo dziwne posunięcie, gdyż słowo 'logo' samo w sobie nie zawiera żadnej wartości komercyjnej a prace nim opisane mogą sugerować jedynie, że mogą być do takich celów wykorzystane. Ale przecież tak jest z każdą pracą (wektorową), nie musi ona być opisana tym słowem kluczowym, aby kupujący ją wykorzystał do stworzenia logotypu.

Posunięciem tym ShutterStock w pewnym sensie strzela sobie samobója, gdyż termin 'logo' jest bardzo popularny i aktualnie znajduje się na 16-tym miejscu wśród najczęściej wyszukiwanych słów kluczowych. Jak łatwo przewidzieć część kupujących przejdzie do konkurencji, gdzie będzie mogła w prostszy sposób odnaleźć interesujące ich prace.

Aktualnie w serwisie można znaleźć aż 46621 wyników po słowie kluczowym logo. Nie wygląda na to aby admini ShutterStock skłonni byli automatycznie usunąć niechciany keyword, zatem wygląda na to, że właściciele tych prac będą musieli sami je zedytować.

» Oryginalna wiadomość na forum ShutterStock.

Zobacz także:


Komentarze

Aktualnie nie ma żadnych komentarzy.


Skomentuj

Pole komentarz jest wymagane.