Yuri Arcurs zdobył "czarny diament"!

Kategorie: Banki zdjęćCiekawostkiiStockPhotoSławy stocków

Yuri Arcurs - najlepszy fotograf stockowy.

"Czarny diament" (ang. Black Diamond Canister) to najwyższa ranga fotografów w serwisie iStockPhoto. Aby znaleźć się w tym elitarnym gronie, trzeba mieć conajmniej 200.000 pobrań w serwisie. Kilka dni temu duński fotograf Yuri Arcurs jako piąta osoba osiągnął ten pułap i tym samym zdobył słynny "czarny diament".

Osiągnięcie to jest tym większe, że Yuri jako jedyny z najlepszej piątki jest fotografem non-exclusive w iStockPhoto a zatem obowiązują go normalne limity upload'ów i inne ograniczenia dla fotografów nieekskluzywnych.

Yuri Arcurs jest jednym z najlepiej znanych i najlepiej zarabiających fotografów stockowych. Ten 28-letni Duńczyk, student psychologii na Aarhus University, prowadzi swoją własną firmę "microstockową", w której zatrudnia dwunastu asystentów. Cały ten sztab ludzi pracuje na jego sukces. Fotografie zrobione przez Yuri'ego trafiają do grafików, którzy oczyszczają je ze wszelkich zabrudzeń i zbędnych elementów, następnie kolejni pracownicy starannie je opisują i wgrywają do najlepszych banków zdjęć. Jak do tej pory nie zdecydował się przejść na wyłączność w żadnym banku i wysyła swoje zdjęcia do siedmiu największych agencji microstock'owych. Jest zdecydowanym liderem pod względem liczby sprzedanych zdjęć w Shuttestock i Crestock a jego portfolio co miesiąc generuje ponad 40000 sprzedanych. W samym styczniu 2008 zarobił $64,000.

Yuri fotografuje różne tematy lecz specjalizuje się w tych najbardziej chodliwych i najlepiej płatnych - są to oczywiście zdjęcia przedstawiające ludzi w różnych sytuacjach, szczególnie z motywem biznesowym. Jakość zdjęć jest najlepszą wizytówką Yuri'ego. Połowa sprzedawanych przez niego zdjęć jest nabywana przez osoby, które już wcześniej kupowały od niego i nie zawiodły się. Kupujący po prostu wiedzą, że zdjęcia Yuri Arcurs’a są na najwyższym stockowym poziomie.


Portfolio Yuri Arcurs’a:

Zobacz także:


Komentarze

Aktualnie nie ma żadnych komentarzy.


Skomentuj

Pole komentarz jest wymagane.