Rewolucja na rynku: stock, w którym edytujesz zdjęcia PRZED zakupem - i płacisz za nie grosze.

Kategorie: Banki zdjęćKupno zdjęć

Interactive Stock

Pod adresem interactivestock.pl działa od niedawna wersja beta nowego, polskiego banku zdjęć. Banku innego niż wszystkie, które znaliśmy dotychczas.

Można by zażartować, że poza przyciskami “Szukaj” i “Pobierz”, w InteractiveStock wszystko działa inaczej niż zwykłych stockach.

Po pierwsze – tu nie można wystawiać zdjęć na sprzedaż. Wszystko, co zostało udostępnione, pochodzi z własnych zasobów właściciela.

Po drugie, i znacznie ważniesze - InteractiveStock pozwala edytować obrazy przed zakupem. Użytkownik może otworzyć każdy z nich we wbudowanym edytorze i zmienić prawie wszystko. Może pracować z warstwami, używać efektów i fitrów graficznych, dodawać i wymieniać każdy z elementów (postaci, obiekty) na inne o danych, określonych przez niego cechach (np. w przypadku postaci: w okreslonym wieku, stroju itp.).

Obrazy takie można potem pobrać jako płaskie grafiki rastrowe, takie jak pobiera się ze zwykłaych stockjów, ale można też kupić źródłowe pliki .psd, przygotowane do dalszej edycji w Photoshopie lub GIMP-ie (obiekty i efekty na osobnych, uporządkowanych i opisanych warstwach).

Po trzecie, w InteractiveStock nie kupuje się pojedynczych zdjęć. Właściciele stocka przewidują tylko czasowe abonamenty, które, jak zapowiadają, mają być dużo tańsze niż u konkurencji.

– Nasza usługa posiada w nazwie “stock”, ale nie jest giełdą obrazków – odpowiada Marcin Burda, prezes InteractiveStock – Mamy własny, mocno uproszczony i wysoce synergiczny model zdobywania zasobów. Dzięki temu możemy zaproponować użytkownikom dużo lepsze ceny.

– Co to znaczy?

– To znaczy: co najmniej dziesięciokrotnie niższe niż w najtańszych stockach starego typu.

W tej chwili trwają otwarte beta-testy serwisu interactivestock.pl. Testerzy mogą pobierać obrazy za darmo (limit: dwa pobrania dziennie, rozdzielczość 2,5 MP). Po zakończeniu testów pobieranie obrazów będzie platne i wtedy też poznamy dokładne ceny abonamentów.

Interactive Stock


Komentarze

Aktualnie nie ma żadnych komentarzy.


Skomentuj

Pole komentarz jest wymagane.