Gdzie w internecie kupić najlepsze zdjęcia?

Kategorie: ABC stockówKupno zdjęć

Jesteś grafikiem, designerem lub prowadzisz własną agencję interaktywną tworzącą strony internetowe? Aby stworzyć ładny serwis, banerek lub animację musisz mieć dostęp do tanich zdjęć dobrej jakości.

W internecie znajdziesz kilka portali z darmowymi zdjęciami, jednak jakość fotografii pozostawia wiele do życzenia i nadaje się na co najwyżej amatorskie robótki. Warto zatem zainteresować się serwisami z płatnymi zdjęciami, są to tzw. banki zdjęć zwane również “microstock’ami” lub “stock’ami”.

Banki zdjęć to serwisy, w których udostępniają swoje zdjęcia fotografowie z całego świata. Każdy może przeglądać te zdjęcia i zakupić na licencji royalty free. Licencja ta pokrywa praktycznie wszelkie potrzeby komercyjnego wykorzystania zdjęcia w internecie oraz większość w offline.

Zdjęcia możesz kupować w pakietach (subskrypcja) lub pojedynczo, ceny pojedynczych zdjęć rozpoczynają się już od $1.

Ceny konkretnego zdjęcia zależą od cennika ustalonego przez dany bank zdjęć oraz od rozmiaru zdjęcia. Generalnie im większa rozdzielczość, tym wyższa cena, np. w Fotolii najtańsze fotografie w rozmiarze około 400px x 300px możesz kupić już za $0.75, jednak za to samo zdjęcie w rozmiarze około 2800px x 4200px zapłacić musisz kilkanaście dolarów. W innym stocku Depositphotos ceny pojedyńczego zdjęcia rozpoczynają się już od $0,5.

Które banki zdjęć wybrać?

Liderów jest kilku: iStockPhoto, Depositphotos, ShutterStock i wspomniana wcześniej Fotolia. Polecam zapoznać się z cennikami wymienionych banków zdjęć i wybrać ten, który pasuje najlepiej do potrzeb.

Jak wygląda kupno zdjęć?

Aby móc kupować zdjęcia, niezbędne jest założenie konta w wybranym serwisie microstock’owym, oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyś założył konto w kilku microstockach.

Następnie musisz wykupić kredyty, za które kupisz zdjęcie. Kredyty kupisz używając karty kredytowej lub płatności internetowych.

Po zakupie ściągasz zdjęcie na dysk i możesz wykorzystywać je dowolną ilość razy zgodnie z licencją royalty free.

Ilustracje, wideo, dzwięki

Pamiętaj, banki zdjęć to nie tylko fotografie, to często również miliony dźwięków, ilustracji oraz krótkich filmów wideo. Niektóre z banków zdjęć prowadzą ciekawe blogi, na których zamieszczają informacje o darmowych zdjęciach, aktualnych promocjach czytaj np. blog oficjalny Depositphotos.


Komentarze

Slawek

Polecam darmowy serwis http://www.image-board.pl


16 Lutego 2013 15:15:57

AniaM

W serwisie Pixmac.pl nie trzeba kupić kredytów. Nie trzeba się nawet rejestrować :) I można zapłacić przelewem, w złotówkach.
Jest też cała kolekcja zdjęć darmowych.


05 Marca 2013 20:38:05

Daniel

Od wielu lat korzystam z różnych stoków, natomiast niezmiennie najlepszą ofertę oraz bardzo dobra jakość ma wyżej wymieniony DEPOSITPHOTOS, plan w przedłużeniu płace 1$ za 1 pobranie – serdecznie polecam – poniżej link do rejestracji konta:
https://depositphotos.com/pl/?ref=10948240&utm_source=linkCopy&utm_medium=referral


23 Listopada 2023 09:06:39


Skomentuj

Pole komentarz jest wymagane.