Tajemniczy Samyang

Kategorie: AktualnościSprzęt

Tajemniczy Samyang 21 września, więc za kilka dni rozpoczynają się najważniejsze targi fotograficzne, czyli Photokina.

Wiele firm prezentuje właśnie w tym czasie swoje produkty, aby zaciekawieni fotografowie nie mogli spać po nocach przez kilka dni poprzedzających to wydarzenie, a po rozpoczęciu, pobiegli prosto do ich stoisk.

Samyang poszedł jeszcze dalej i obrał strategię tajemniczości i niedopowiedzeń, tudzież kija i marchewki. Otóż mówi, że coś pokaże, ale nie powie co. Zdradza jedynie, oczywiście w największym sekrecie, że wśród nowości będzie „zupełnie nowy, doskonały optycznie i długo wyczekiwany obiektyw, zaprojektowany do lustrzanek najpopularniejszych marek”.

Jak przyjdziesz na ich stoisko – zobaczysz, nie przyjdziesz – możesz zobaczyć na firmowej stronie internetowej, ale nie od razu. Nowości będą odkrywane stopniowo już od 13 września.

Sam nie wiem co o tym myśleć. Czy Samyang rzeczywiście zaskoczy wszystkich czymś naprawdę wybitnym, a wiadomości musi podawać partiami, żeby nie spowodować nadmiernego szoku u zainteresowanych, czy po prostu nie ma się czym chwalić. Zgadnąć jaki to obiektyw też nie sposób, bo do opisu: „długo wyczekiwany”, pasuje niemalże każdy model. Mnie na ten przykład, usatysfakcjonowałby 100mm lub 180mm macro.

No cóż, wypada nam poczekać cierpliwie do 21 września, kiedy to Photokina 2010 rozwieje wszelkie wątpliwości, mając jednocześnie nadzieję, że zapowiadany, tajemniczy produkt cechować będzie faktycznie wysoka jakość optyczna i stanie się ciekawą alternatywą dla obiektywów „firmowych”.


Komentarze

Anonim

Zaskoczenia nie było. "Długo oczekiwanym" obiektywem okazał się być 35/1,4.


05 Października 2010 23:20:39


Skomentuj

Pole komentarz jest wymagane.