Świński jakcpot

Kategorie: CiekawostkiZdjęcia

Wild boar in the forest Od pewnego czasu noszę się z zamiarem uporządkowania portfolio na różnych stockach.

Chodziło mi głównie o przejrzenie wszystkich przyjętych zdjęć i wywalenie tych najsłabszych albo tych zupełnie nie stockowych. Między innymi na celowniku miałem serię dzików (przedstawiciel – obok).Parę dni temu dziki pokazały jednak, że swojej pozycji na stockach nie oddadzą bez walki i wygenerowały „jackpot” na Shutterstock'u, czyli trzy pobrania pod rząd. Zachęciło mnie to do bliższego przyjrzenia się poczynaniom moich świńskich bohaterów w różnych agencjach i okazało się, że radzą sobie całkiem nieźle.

Wild boars - ostatnie sprzedaże

No i bądź tu człowieku mądry! Z jednej strony dobrze byłoby mieć w stockowych portfoliach bardzo surowo wyselekcjonowane zdjęcia, a z drugiej – dość często te o tematyce niezbyt stockowej, sprzedają się lepiej niż te „na temat”. U mnie, na ten przykład, czołówkę okupują od zawsze fotki krajobrazowe, a i różne kwiaty, tudzież zwierzęta radzą sobie przyzwoicie.

W taki oto sposób uniknąłem żmudnego grzebania w potrfoliach, żeby niektóre zdjęcia powywalać, a dziki przekonały mnie do siebie. Pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że celem pobrań nie było podłożenie komuś świni.


Komentarze

ocieka

Tak z ciekawości pytam... czy zarabiasz w jakiś sposób na zdjęciach na "stockach" (tak to się pisze?) czy to tylko pasja?


11 Września 2010 18:29:03

Artur Komorowski

Moją pasją nie są stocki, a fotografia, co widać po portfolio, które nie jest typowe dla stocków (dużo w nim zdjęć przyrodniczych). Stocki traktuję jako możliwość dorobienia na zdjęciach. W zależności od aktywności (ładowania nowych zdjęć) są to kwoty większe lub mniejsze.


11 Września 2010 19:04:29


Skomentuj

Pole komentarz jest wymagane.