Koniec StockXpert

Kategorie: AktualnościBanki zdjęćiStockPhotoStockxpert

StockXpert 11 lutego kończy działalność

stockxpert 11 lutego kończy działalność jeden z bardziej znanych banków zdjęć StockXpert. Po tym terminie ani wyszukiwanie ani pobieranie plików w serwisie nie będzie już możliwe. Wgrywanie nowych zdjęć już zostało zablokowane.

Wszyscy zarejestrowani użytkownicy StockXpert mogą przenieść niewykorzystane punkty kredytowe do serwisu iStockPhoto. Punkty kredytowe SXP zostaną zamienione na równoważne punkty w iStockPhoto, nastąpi to 11 lutego.

Dobry stock to był...

No cóż, iStockPhoto zdecydowany lider rynku microstock, najpierw kilka miesięcy temu kupił StockXpert a teraz zamyka serwis. Wielu fotografów poświęciło setki godzin aby zbudować i wypromować swoje portfolio SXP a teraz dostali przysłowiowego pstryczka w nos.

Chciało by się zawyć WHYYY?? Odpowiedź jest banalna "For money!". ISP nie jest fundacją charytatywną, jest bardzo prężnie rozwijającą się firmą a w dodatku jest liderem tego rynku. Z pozycji lidera dużo łatwiej podejmuje się takie decyzje.

  • Jeden serwis zamiast dwóch oznacza konsolidację wydatków, co przekłada się na ich obniżenie.
  • Prowizje dla fotografów w ISP to tylko 20% ceny zdjęć a w SXP aż 50%, oznacza to wypłatę niższych prowizji fotografom.
  • Ceny zdjęć w ISP są dużo wyższe niż w SXP, za $10 w SXP dostępny jest rozmiar XL a w ISP tylko M. Oznacza to większe zarobki firmy.

Z jednej strony jest to naturalna konsolidacja branży, z drugiej strony powoli zaczyna brakować dużych banków zdjęć i na horyzoncie widać widmo możliwego monopolu, gdyż konkurencja wśród stocków jest coraz mniejsza.

Na koniec słówko dla fotografów, którzy w SXP nie osiągnęli progu wypłaty, która wynosi $50. Aby wypłacić zarobione pieniążki, należy skorzystać z opcji "Final payout" (Ostateczna wypłata). W tym celu należy skontaktować się z supportem StockXpert w celu zlecenia tej operacji. Wypłata ta jest jednorazowa i wiąże się z automatycznym zamknięciem konta, więc polecam zlecić ją dopiero po 11 lutym, gdyż do tego czasu możecie jeszcze zarobić kilka groszy.


Komentarze

Arek

A czy mozesz pomoc w napisaniu takiej wiadomosci o wyplate "Final payout". Moj angielski jest kiepski i nie wiem jak to napisac. Za pomoc z gory dzieki!!!


05 Lutego 2010 10:42:00

Arek

A przy okazji, wiesz który formularz podatkowy trzeba wypelnic. Jestem osoba prywatna - czy to ma byc W-8 BEN??


05 Lutego 2010 10:45:44


Skomentuj

Pole komentarz jest wymagane.