Banki zdjęć - Microstocki - iStockPhoto

iStockPhoto

istockphoto Moim zdaniem druga pod względem jakości zdjęć agencja fotograficzna, chociaż nie dorównuje wymaganiom shutterstocka. Aby móc zacząć wysyłać zdjęcia do bazy iStockPhoto, należy przejść krótki kurs online dotyczący aspektów technicznych, prawnych i komercyjnych nadsyłanych plików. Wiedzę zdobytą na kursie weryfikuje prosty test końcowy. Po jego pozytywnym zaliczeniu trzeba wysłać do agencji swoje trzy najlepsze zdjęcia. Wszystkie prace muszą zostać zaakceptowane, aby aplikacja została rozpatrzona pozytywnie. Jeśli któreś zdjęcie nie zostanie przyjęte, to od razu można wysłać na jego miejsce inne. Trzy zdjęcia, które były początkowo oceniane, nie trafiają automatycznie do galerii, trzeba je jeszcze raz wysłać. Minusem jest mały limit zdjęć możliwych do upload'u: dla podstawowego konta to tylko 15 tygodniowo.

tip: iStockPhoto oferuje dosyć rozbudowane możliwości budowania społeczności. Można opisać siebie i swoje zainteresowania w profilu, dodawać znajomych, prowadzić bloga, tworzyć lightboxy, komentować i wystawiać oceny zdjęciom.
Zachęcam do jak największej aktywności, gdyż przez to integrujesz się ze światem iStockPhoto, a co za tym idzie wpływa to pozytywnie name odbiór Twojego profilu przez potencjalnych kupców.

Przydatne informacje
akceptowane prace: zdjęcia, ilustracje, wektory, flash, video
minimalny rozmiar zdjęcia: 1600 x 1200 ( około 2MP )
waluta: dolar amerykański
zarobki: 20% prowizji za każde pobranie Twojego zdjęcia
program partnerski: $10 jednorazowo za polecenie kupującego
mimalna wypłata: 100$
aplikacja fotografa: wymagana akceptacja 3 przykładowych zdjęć
wyłączność na zdjęcia: tak (do 20% większe zarobki)
upload przez FTP: nie
odczyt IPTC: tak
język polski: tak
  • » Odwiedz stronę iStockPhoto
  • » Galeria Marcina
  • » Galeria Artura

Komentarze

Aktualnie nie ma żadnych komentarzy.


Skomentuj

Pole komentarz jest wymagane.