Enhanced License na ShutterStock

Kategorie: Banki zdjęćShutterStockZarobkiZdjęcia

Pojedyńcze zdjęcie za 105zł ($28) to jest to!

Dzisiaj po raz pierwszy od czasu rozpoczęcia przygody mictostock'owej zdarzyła mi się sprzedaż zdjęcia na rozszerzonej licencji. Zdjęcia na licencji rozszerzonej są droższe od zwykłych Royalty Free, gdyż mogą być wykorzystane do bardzo szerokiego użytku. Zwykła licencja Royalty Free zwykle posiada ograniczenia co do liczby użyć/liczby potencjalnych odbiorców.

W przypadku gdy kupujący chce wykorzystać zdjęcie jako nadruk na koszulki w 500tys egzemplarzy lub w reklamie telewizyjnej, która dotrze do 5 milionów widzów, musi wykupić zdjęcie właśnie na licencji Enhanced License.

Cena licencji rozszerzonych zależy od banku zdjęć, waha się od kilku do kilkudziesięciu dolarów, także dozwolone prawa na jakich zdjęcie takie może być wykorzystane są zróżnicowane w zależności od microstock'a.

A oto zdjęcie:

Man woman Spectacles isolated on white background

Fotografowie często zastanawiają się nad częstotliwością występowania sprzedaży licencji rozszerzonych. Wiadomo, że dobre portfolio sprzyja ich większej liczbie, jednak w dużej mierze jest to po prostu łut szczęścia. W moim przypadku rozszerzona licencja na ShutterStock zdarzyła się po około 800 ściągnięciach na licencji zwykłej.

Zobacz także:


Komentarze

leszek

gratulacje !

Leszek


03 Marca 2009 12:11:07


Skomentuj

Pole komentarz jest wymagane.