Koniec LuckyOliver

Kategorie: AktualnościBanki zdjęćLuckyOliver

To jest już koniec nie ma już nic!

LuckyOliver 15 maja był ostatnim dniem działalności LuckyOliver, tym samym upadek pierwszego tak dużego internetowego banku zdjęć stał się faktem. Mimo iż LuckyOliver nie znajdował się w czołówce serwisów microstockowych, to jednak pod względem wielkości bazy zdjęć oraz generowanych dochodów przewyższał niektóre banki zdjęć jak chociażby CanStockPhoto czy Crestock.

Fakt ten niezbicie dowiódł, że na rynku tanich zdjęć zrobiło się tłoczno i szanse na przetrwanie i zysk mają tylko najlepsze agencje. Dużo zależy od jakości i wielkości dostępnych do zakupu fotorafii, jednak nie można zapominać o podstawie biznesu - finansach. Za LuckyOliver nie stała żadna poważna korporacja fotograficzna, tak więc gdy pojawiły się problemy, to mimo dobrego rozwoju i modelu biznesowego nic nie dało się zrobić.

Osobiście przez kilka miesięcy udało mi się zarobić jedynie $6, jednak ogólne wrażenie serwisu było jak najbardziej pozytywne. Solidni sprawdzający, przejrzysty proces wgrywania zdjęć oraz nieszablonowy interface serwisu sprawiło, że przywiązałem się do tego serwisu i tym bardziej cięzko było mi sie z nim rozstać.

Zobacz także:


Komentarze

Aktualnie nie ma żadnych komentarzy.


Skomentuj

Pole komentarz jest wymagane.