Rynek microstock - szybki przegląd [II]

Kategorie: Banki zdjęćDreamstimeInformacjeiStockPhotoShutterStockStockxpert

ShutterStock

Z dniem 7 kwietnia ShutterStock wprowadzi nowy cennik subskrypcji zdjęć. Ceny wzrosną średnio o 20%. Nowy cennik subskrypcji jest przedsmakiem długo oczekiwanego nowego cennika dla kontrybutorów, który pojawi się już na początku maja.


iStockPhoto

Na konferencji iStockalypse na Malcie iStockphoto ujawnił część informacji finansowych: w 2007 roku osiągnął przychody $72 miliony (dla porównania w 2006 roku było to $22 mln), aż $21 mln zostało wypłaconych kontrybutorom.

iStockphoto zapowiedział wprowadzenie od 26 maja subskrypcji na ściąganie zdjęć. Minimalna miesięczna kwota subskrypcji będzie wynosić $96 za co kupujący otrzyma około 84 kredytów. Dokładny cennik nie został jeszcze opublikowany. Aktualny model sprzedaży pojedyńczych zdjęć za kredyty pozostanie bez zmian. Kontrybutor będzie mógł sam zdecydować, czy konkretne zdjęcie ma podlegać sprzedaży subskrybcyjnej czy nie.


StockXpert

StockXpert zapowiedział zorganizowanie konferencji i warsztatów w Moskwie w dniu 26 kwietnia. W konferencji weźmie udział ponad 200 fotografów z całego świata. Warsztaty poprowadzą jedni z najlepszych fotografów studyjnych świata - Ron Chapple i Lev Dolgachov. Najpierw zostaną omówione biznesowe aspekty współpracy z bankiem zdjęć, a po południu poprowadzą warsztaty dotyczące wykorzystania światła naturalnego oraz prawidłowego oświetlenia studia fotograficznego.

Agencja StockXpert, jako kolejny bank zdjęć w tym roku, podniosła ceny zdjęć, doszła także jedna nowa lincenja.


Dreamstime

Czołowy bank zdjęć jakim jest Dreamstime rozdaje iPod'y Apple'a 80 GB (5.5 Generation). Kontrybutor, którego zdjęcie zostanie zaakceptowane jako 2,800,000 w ogólnej liczbie fotografii Dreamstime, dostanie iPod'a. Jest to cykliczna nagroda, którą Dreamstime rozdaje co każde 100,000 zaakceptowanych zdjęć.

Zobacz także:


Komentarze

rachwal

Widze, ze nie dolaczyles sie do nowej akcji blogerow "linkukjemy" ;] To tak odnosnie konferencji SX.


05 Kwietnia 2008 20:52:49

Marcin

Linkuje gdy pisze skrót jakiegoś tekstu i uznam ze warto użytkownika odesłać do całości tekstu źródłowego gdzie może przeczytać rozbudowany oryginał. Rzecz subiektywna ;-)


06 Kwietnia 2008 10:18:35


Skomentuj

Pole komentarz jest wymagane.