Fotolia - błąd wyszukiwarki

Kategorie: Banki zdjęćFotolia

Potestowałem dzisiaj trochę wyszukiwarkę na stronie Fotolii i niestety okazało się, że nie działa poprawnie.

Wyszukiwarka podczas wyszukiwania moich zdjęć bierze pod uwagę jedynie pierwsze 9 słów kluczowych, które opisują zdjęcie, co w znaczny sposób utrudnia dotarcie potencjalnym kupcom do interesujących ich zdjęć, a sprzedającym, którzy nie wiedzą o tym fakcie, mogą dużo spaść przychody ze sprzedaży.

Na przykład moje zdjęcie telefonu komórkowego Fotolia phone którego pierwsze 9 słów kluczowych to:

blank business call camera cell cellphone cellular chat communicate
przez kilka dni od publikacji nie zanotowało ani jednego wyświetlenia. Wydaje mi się, że jednym z powodów jest błędny algorytm wyszukiwania, który w wyszukiwaniu bierze pod uwagę jedynie 9 powyższych słów, które przecież niezbyt dobrze definiują zdjęcie.

Łatwo się domyślić że ważniejsze są inne słowa kluczowe, które są alfabetycznie niżej a powinny powodować więcej wyszukań zdjęcia niż pierwsze:

contact mobile phone sms telephone

Przyznam się, że do tej pory przy opisywaniu zdjęć nie zwracałem uwagi na kolejnośc słów kluczowych, gdyż na stockach i tak są one wyświetlane alfabetycznie, a wyszukiwarka powinna je traktować tak samo. Ale w sumie algorytmy wyszukiwania zdjęć nie są do końca znane, więc może na wszelki wypadek warto na początku umieszczać najważniejsze keywordy.

Na razie testowo w Fotolii zmieniłem kolejność keywordów dla mojego telefonu i czekam na aktualizacje wyników wyszukiwania.


Komentarze

Aktualnie nie ma żadnych komentarzy.


Skomentuj

Pole komentarz jest wymagane.