Microstock - miejsce na backup danych?

Kategorie: Banki zdjęćInneiStockPhotoPoradyStockxpert

Shutterstock backup Każdy kto pracuje na komputerze musi być świadomy tego, iż dane, które na nim przetrzymuje, w żadnym wypadku nie są ponadczasowe i niezniszczalne. Trzeba się liczyć z tym, że sprzęt jest zawodny i zwykle bez naszej winy potrafi sprawić niezłego psikusa. W komputerze zepsuć może się praktycznie wszystko, jednak szczególnie dotkliwa jest awaria dysku twardego (HDD), gdyż wraz z dyskiem możemy stracić część lub nawet całość danych na nim przetrzymywanych. Zwykle są to dane dla nas bardzo ważne, w przypatku fotografów zdjęcia, które są źródłem naszego dochodu. Każdy fotograf trzyma na dysku swoje ładne zdjęcia bo "zawsze się mogą przydać" - chociażby gdy otworzy się jakiś nowy bank zdjęć. Szkoda by było stracić efekty swojej pracy.

Co w przypadku gdy padnie dysk i stracimy wszystkie zdjęcia?

Na szczęście jeżeli chodzi o same zdjęcia to tragedii nie ma, gdyż istnieją banki zdjęć, które umożliwiają darmowe lub za niewielką opłatą ściągnięcie swoich zdjęć. Darmowe ściąganie zdjęć ze swojego portfolio jako jedyny microstock umożliwia Stockxpert. To samo za niewielką opłatą umożliwia iStockPhoto. W tym celu należy skontaktować się z supportem i uiścić opłatę: za $25 można ściągnąć do 99 zdjęć, za $50 100-499 zdjęć, a za $75 USD 500 i więcej zdjęć ze swojego portfolio.

Jak się zabezpieczyć przed utratą danych?

Mimo że można odzyskać swoje zdjęcia z banków zdjęć, radzę zastanowić się nad zabezpieczeniem swoich danych. Jedynym sensowanym i skutecznym rozwiązaniem jest regularne tworzenie kopii zapasowych ważnych dla nas danych i archwizację ich na płytach CD/DVD. Linuxiarze mogą zautomatyzować ten proces i napisać własny skrypt tworzący co jakiś czas automatyczny backup. Gdy jesteśmy pewni, że nasze najważniejsze dane są bezpieczne, możemy spać spokojnie.


Komentarze

Aktualnie nie ma żadnych komentarzy.


Skomentuj

Pole komentarz jest wymagane.