Dwa nowe Canony

Kategorie: CanonSprzęt

Canon zaprezentował dwie nowe lustrzanki EOS 600D i EOS 1100D.

Canon zaprezentował dwie nowe lustrzanki EOS 600D i EOS 1100D Pierwsza to EOS 600D, będący następcą 550D. W stosunku do poprzednika nie zmieniła się matryca (CMOS, 18 Mpx). Najważniejsze zmiany dotyczą możliwości sterowania lampami błyskowymi zewnętrznymi przy pomocy wbudowanej oraz nowego uchylnego LCD o rozdzielczości 1,04 mln.).

Obie nowinki zastosowano wcześniej w „starszym bracie”, czyli modelu 60D. Filmowanie jest możliwe w rozdzielczości Full HD.

Drugi aparat, o nazwie 1100D to typowy entry-level, następca EOS-a 1000D. Tutaj już znajdziemy nową matrycę (CMOS o rozdzielczości 12 MPx). Właściwie to stawiałbym na nie taką nową, bo prawdopodobnie jest to produkt wykorzystany wcześniej w modelu 450D. Nowością, w stosunku do poprzednika, jest również 9-polowy AF, 63-strefowy układ pomiaru światła (tak, tak – wygląda na to, że to układ z modelu 7D) oraz możliwość rejestracji filmów w rozdzielczości HD.

Nie najlepszy jest natomiast ekran LCD – mianowicie oferuje on rozdzielczość 230 tys. pkt. przy wielkości 2,7-cala.

Canon zaprezentował dwie nowe lustrzanki EOS 600D i EOS 1100D

Obie lustrzanki będą sprzedawane w zestawie z obiektywem EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II. To druga wersja popularnego „kitowego” zooma. Co ulepszył producent – zdaje się, że oprócz nowszej stabilizacji niczego, bo jedynie tym się chwali, więc jakość optyczna pozostanie bez zmian.

Moim zdaniem całkiem Canon zaprezentował całkiem ciekawe dwa aparaty. Co mnie osobiście bardzo cieszy, to brak nowych rekordów w rozdzielczości matrycy APS-C. Może to zapowiedź końca wyścigu na megapiksele...


Komentarze

Ebro

Zastanawiałem się nad nową lustrzanką. Zakup planuję jakoś na wiosnę, myślę, że rozważę i dwa powyższe modele. Dzisiaj wybór jest tak ogromny, że można ogłupieć.


03 Marca 2011 23:21:49

Artur Komorowski

Aparaty w sprzedaży mają się pojawić w marcu, więc radziłbym poczekać na pierwsze opinie użytkowników. Produkty na pewno warte uwagi, a jeszcze bardziej system Canona.
Właściwie to przy wyborze lustrzanki za istotniejszy uważam świadomy wybór systemu, niż samego modelu aparatu.


05 Marca 2011 01:17:09


Skomentuj

Pole komentarz jest wymagane.