Jeszcze mniejszy Lumix

Kategorie: PanasonicSprzęt

Jeszcze mniejszy Lumix - Panasonic Lumix GF2 Panasonic zaprezentował jeszcze mniejszy model bezlusterkowca systemu micro 4/3 o nazwie Lumix DMC-GF2, dotykowym ekranie LCD i możliwości nagrywania filmów Full HD z dźwiękiem stereo.

Aparat raczej nie powinien zastępować modelu GF1, a być uważany za jego alternatywę.

Mniejsze rozmiary zostały wprowadzone chyba kosztem ergonomii, pokrętła bowiem zastąpił dotykowy LCD. Piszę „chyba”, bo może się okazać, że to świetne rozwiązanie. Jeśli o mnie jednak chodzi, to do takiego sposobu sterowania raczej się nie przekonam, mając równocześnie świadomość, że jak do tej pory żadne urządzenie nie przekonało mnie dotykowym ekranem.

Może jestem w tym względzie trochę staroświecki, ale zdecydowanie preferuję utrzymywanie ekranu w idealnej czystości, a tu paluchami trzeba po nim jeździć. Patrząc z drugiej strony – dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość uzyskania naprawdę kompaktowych rozmiarów, przynajmniej z 18 mm „naleśnikiem”, bo ze standardowym zoomem 14-42mm, aparat traci ten atut, żeby nie powiedzieć, że wygląda nieco zabawnie. Wymiary GF2 to: 112.8 x 67.8 x 32.8 mm przy wadze 265 g (bez akumulatora).

Jeszcze mniejszy Lumix - Panasonic Lumix GF2

Nowy produkt Panasonica wyposażony został w 12,1 Mpx matrycę (wygląda na to, że tą samą, co w GF1), ale zyskał nowy procesor. Maksymalna czułość została podniesiona do 6400 ISO. Filmy można będzie natomiast nagrywać w rozdzielczości 1920 x 1080i z prędkością 60 kl/s, przy możliwości stereofonicznego zapisu dźwięku.

Jeszcze mniejszy Lumix - Panasonic Lumix GF2

Jak to zwykle bywa, czy aparat odniesie sukces zależeć będzie w dużej mierze od jego ceny, a ta póki co pozostaje tajemnicą. Nowy EVIL ma się pojawić w sprzedaży w styczniu 2011 roku. Propozycja na pewno jest interesująca, bo rozmiarami Lumix GF2 może faktycznie być konkurencją dla kompaktów, dając przy tym nieporównanie lepszy obraz.


Komentarze

Aktualnie nie ma żadnych komentarzy.


Skomentuj

Pole komentarz jest wymagane.