FujiFilm FinePix X100

Kategorie: AktualnościSprzęt

Kompakt inny niż wszystkie!

FujiFilm FinePix X100 – kompakt inny niż wszystkie Oczywiście najbardziej rzucającą się w oczy rzeczą jest stylistyka.

Aparat wyglądem nawiązuje do konstrukcji sprzed wielu lat, kryje jednak we wnętrzu na wskroś nowoczesną cyfrówkę.

O wyjątkowości nowego kompaktu nie stanowi jedynie oldschoolowy design. Otóż Fuji wyposażyło swój nowy produkt w matrycę CMOS o rozdzielczości 12 MPix i rozmiarze APS-C !!!

Przy stałoogniskowym jasnym (f/2,0) obiektywie Fujinon 23mm (odpowiednik 35mm dla pełnej klatki), aparat będzie z pewnością w stanie rejestrować bardzo wysokiej jakości obrazy (jak również filmy w rozdzielczości HD 1280×720). Czułość ISO będzie można ustawiać w zakresach 200-6400 z możliwością rozszerzenia do 100 i 12800.

Ciekawostką jest również wizjer, który jest konstrukcją hybrydową. Oprócz optycznego (o powiększeniu 0.5 x i pokryciu 90% kadru), będzie można również korzystać z elektronicznego odpowiednika, o rozdzielczości 1.44 mln punktów.

FujiFilm FinePix X100 – kompakt inny niż wszystkie

Pozostałe parametry nie pozostawiają właściwie nic do życzenia, to samo tyczy się porządnej obudowy ze stopów magnezowych (o wymiarach wymiary: 127 × 75 × 54 mm). LCD stanowi 2,8- calowy ekran o rozdzielczości 460 tys. punktów. Zapis będzie się odbywał na kartach pamięci SD/SDHC/SDXC.

Właściwie słabych punktów w tym aparacie nie znalazłem. Wreszcie będzie można kupić mały kompakt, do noszenia ze sobą zawsze i wszędzie, bez konieczności rezygnowania z wysokiej jakości zdjęć. Jedyna sprawa - niestety bardzo istotna - która mnie nurtuje to cena, jaką będziemy musieli zapłacić, chcąc to cacko posiadać. Podobnych konstrukcji na rynku obecnie nie znajdziemy, więc nie sądzę, żeby była ona niska.


Komentarze

Marcin Szumański

Piękna bestyjka! Naprawdę piękna! Tylko wyobrazić sobie, jak świetnie można prezentować się z takim aparatem na zdjęciach z wesela bliskich, na których było się gościem :) Garniturek i takie cacko przy oku - bomba! Lustrzanki z zestawem obiektywów jednak nie zastąpi :)


13 Października 2010 03:17:14

Artur Komorowski

Ważne, że w kompaktach coś się ruszyło. Mam nadzieję, że producenci zaczną pakować matryce APS-C (ew. 4/3) do kompaktów. Zastanawia mnie czy Canon wypuści EVIL-a. Alternatywą byłby dla mnie kompakt serii G z dużą matrycą i niedużym zoomem, dla jak najlepszej jakości obrazka.


13 Października 2010 14:47:19


Skomentuj

Pole komentarz jest wymagane.