Nowa kamera Sony Handycam

Kategorie: Banki zdjęćSony

Kamera z matrycą lustrzanki!

Ostatnio trochę się wszystko powywracało. Producenci coraz częściej zaczęli pakować do lustrzanek możliwość nagrywania filmów o jakości HD. Początkowe oburzenie fotografów, przerodziło się w entuzjazm, przechodząc po drodze przez fazę nieufności.

Rzeczywiście – duża matryca lustrzanek plus dobre obiektywy gwarantują wysoką jakość rejestrowanych filmów, dlaczego więc nie wykorzystać potencjału drzemiącego w sprzęcie fotograficznym. Mając aparat, można niejako przy okazji nagrać film, o jakości o jakiej do nie niedawna można było jedynie pomarzyć bez dodatkowego wyposażenia w profesjonalną kamerę, ile kosztującą – nawet nie chcę myśleć.

Nowa Sony Handycam z matrycą z lustrzanki

Gdy zaczęły pojawiać się głosy przepowiadające rychły koniec urządzenia zwanego kamerą, Sony wypuściło model Handycam NEX-VG10E, reklamowany jako pierwsza konsumencka kamera HD, do której można podpiąć obiektywy systemowe z lustrzanek, posiada matrycę APS-C (CMOS) o rozdzielczości 14,2 megapixela. Jak się nietrudno domyślić kamerą będzie można również robić zdjęcia, o jakości równej obrazom rejestrowanym przez lustrzanki. Sony podaje jako dostępny format zdjęć jedynie JPEG, nie wspomina nic o RAW-ach.

Filmy rejestrowane będą w technologii Full HD 1920×1080, w formacie AVCHDTM (do 24 Mb/s). Nagrywanie filmów jest ograniczone właściwie pojemnością karty pamięci (Memory Stick PRO lub SD). Kamera posiada wbudowany mikrofon stereofoniczny jak również wejście mikrofonu zewnętrznego. Na filmowany/fotografowany świat będzie można patrzeć za pomocą 3-calowego ekranu o rozdzielczości 921 000 punktów lub wizjera elektronicznego o rozdzielczości 1440 tys. punktów.

Obiektywem, który będzie sprzedawany w zestawie z urządzeniem Sony Handycam NEX-VG10E będzie Sony E18 - 200mm (w przeliczeniu 32,4 – 360) f3,5-6,3 wyposażony w stabilizator obrazu SteadyShot.

Produkt trafi na półki sklepowe we wrześniu.


Komentarze

Aktualnie nie ma żadnych komentarzy.


Skomentuj

Pole komentarz jest wymagane.